HUOS -Sklerodermija
Dobrodošli na forum HUOS-a! Pozivamo vas da nam se pridružite u zajedničkom upoznavanju sklerodermije i načina na koje se s tom bolešću nositi. Domaći, kliknite Login. Svi ostali - registracijom postajete domaći! Želimo vam korisno i ugodno vrijeme na našem forumu Smile

Fizikalna terapija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Fizikalna terapija

Postaj  Bakica on sri 21 srp 2010, 15:19

Na stranim portalima o sklerodermiji o fizikalnoj terapiji uglanom smo pronašli jednu rečenicu: bilo bi dobro koristiti fizikalnu terapiju. Niti piše što, niti zašto, niti kako. Zapadno društvo uglavnom se fokusira na pronalazak lijeka koji će biti čaroban. A do tad? Kako će oboljeli održati dobro fizičko stanje i prevenirati pogoršanje? Fizikalnom terapijom vrlo vjerojatno da. Najvažnije su vježbe disanja, ali i opće vježbe mobilnosti, pogotovo šaka. Parafinske kupke također mnogima olakšavaju stanje ruku. Prema našim informacija liječnici uopće ne šalju oboljele od sklerodermije na bilo koju vrstu fizikalne terapije, osim na splitkom području (što je za svaku pohvalu!!).
Što mislite kako bi bilo da prema dijagnozi zdravstvo plaća oboljelima određeno vrijeme u toplicama??? Very Happy

Pišite da li vježbate i kakvi su rezultati. Ako ste bili u toplicama, da li vam je pomoglo?

Bakica
Admin

Broj postova : 28

Korisnički profil http://www.huos.hr

[Vrh] Go down

Re: Fizikalna terapija

Postaj  svjetlana13 on pon 04 lis 2010, 12:37

Bakica je napisao/la: Na stranim portalima o sklerodermiji o fizikalnoj terapiji uglanom smo pronašli jednu rečenicu: bilo bi dobro koristiti fizikalnu terapiju. Niti piše što, niti zašto, niti kako. Zapadno društvo uglavnom se fokusira na pronalazak lijeka koji će biti čaroban. A do tad? Kako će oboljeli održati dobro fizičko stanje i prevenirati pogoršanje? Fizikalnom terapijom vrlo vjerojatno da. Najvažnije su vježbe disanja, ali i opće vježbe mobilnosti, pogotovo šaka. Parafinske kupke također mnogima olakšavaju stanje ruku. Prema našim informacija liječnici uopće ne šalju oboljele od sklerodermije na bilo koju vrstu fizikalne terapije, osim na splitkom području (što je za svaku pohvalu!!).
Što mislite kako bi bilo da prema dijagnozi zdravstvo plaća oboljelima određeno vrijeme u toplicama??? Very Happy

Pišite da li vježbate i kakvi su rezultati. Ako ste bili u toplicama, da li vam je pomoglo?
.

svjetlana13

Broj postova : 41

Korisnički profil http://svjetlana13@ptt.rs

[Vrh] Go down

Postaj  svjetlana13 on pon 04 lis 2010, 12:41

[quote="svjetlana13"]
Bakica je napisao/la: Na stranim portalima o sklerodermiji o fizikalnoj terapiji uglanom smo pronašli jednu rečenicu: bilo bi dobro koristiti fizikalnu terapiju. Niti piše što, niti zašto, niti kako. Zapadno društvo uglavnom se fokusira na pronalazak lijeka koji će biti čaroban. A do tad? Kako će oboljeli održati dobro fizičko stanje i prevenirati pogoršanje? Fizikalnom terapijom vrlo vjerojatno da. Najvažnije su vježbe disanja, ali i opće vježbe mobilnosti, pogotovo šaka. Parafinske kupke također mnogima olakšavaju stanje ruku. Prema našim informacija liječnici uopće ne šalju oboljele od sklerodermije na bilo koju vrstu fizikalne terapije, osim na splitkom području (što je za svaku pohvalu!!).

.
Bila sam u banji sa toplom vodom od 34 stepena i vodom koja je namenjena koznim bolestima jer je puna sumpora.I tamo su bile kade sa vodenim masazerima, mogu dakazem da sam se poslije toga preporodila.

svjetlana13

Broj postova : 41

Korisnički profil http://svjetlana13@ptt.rs

[Vrh] Go down

Postaj  Horror vacui on pon 05 oľu 2012, 17:14

Pisala sam o ovome na drugoj temi, pred skoro godinu dana, kad mi je dijagnosticirana sklerodermija, al eto moj mali prilog i ovdje, da malo oživimo ovaj forum i konačno stupimo malo više u kontakt.

Vidim da vas se učlanjuje sve više, sada je 49 članova i stvarno bi bilo lijepo kad bi svatko podijelio svoje iskustvo, pa makar i rečenicu:

Evo moje poruke na drugoj temi:

Čitala sam o tim fizikalnim terapijama i važnosti vježbanja i masaže koje mogu pomoći, ali nisam znala kolko su te informacije na netu pouzdane, pa sma pitala svoju dermatologicu, koja je bolest odmah i prepoznala. Odgovorila mi je ovak:
"Malo sam pogledala literaturu i istina je da fizikalna terapija i masaže
mogu pomoći jer donekle održavaju elastičnost kože. Tjelovježba pomaže
održavaju opsega pokreta jer atrofija mišića nije primarni problem kod
sklerodermije već sekundarni.Ono što je izgleda novost jest endermoterapija,
ali vrlo malo informacija je dostupno. Pomaže kod limfedama, skleroze kože,
tvrdih ožiljaka i još nekih sličih stanja. Svakako prije nego bilo što
platite dobro se raspitajte, pišite i meni ukoliko mogu pomoći."

Horror vacui

Broj postova : 16

Korisnički profil

[Vrh] Go down