HUOS -Sklerodermija
Dobrodošli na forum HUOS-a! Pozivamo vas da nam se pridružite u zajedničkom upoznavanju sklerodermije i načina na koje se s tom bolešću nositi. Domaći, kliknite Login. Svi ostali - registracijom postajete domaći! Želimo vam korisno i ugodno vrijeme na našem forumu Smile

pocetna faza sistemske skleroze bez promena na kozi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

pocetna faza sistemske skleroze bez promena na kozi

Postaj  era on sri 05 lis 2011, 10:28

Ja se javljam iz komsiluka, iz Beograda. Imama 36 godina i vec 5 godina imam Raynaud sindrom i pozitivnu ACA, svi drugi nalazi su mi bili ok, ali na zadnjem pregledu mi je kontrolna kapilaroskopija pokazala nespecificne promene, pa me je dr reumatolog uputila na dodatna istrazivanja, svi organi su ok, osim pluca gde je lako snizena transmisija 76% (patoloski je ispod 70%), spirometrija, rg i razmena gasova je ok. Takodje mi je na uz srca otkriveno blago povecanje pritiska u desnoj komori ali u fizioloskim granicama (33, a granica je 35). Na osnovu svega ovoga dr mi je rekla da se sve razvija u pravcu sistemske skleroze bez promene na kozi, ali mi jos nije napisala dijagnozu. Predlozila je citostatike i neke blokatore kalcijuma, ali mi e rekla da jos ne krenem sa terapijom dok se ona jos malo ne raspita. Ja jos uvek nemam nikakvih tegoba. Malo me zbunjuje to sto je sve na granici pa ni tamo ni ovamo, ali me potencijalna dijagnoza bas uplasila. Jedino me tesi to da je valjda sve na vreme otkriveno pa da ima sanse da se bar neko vreme drzi pod kontrolom. Zakazala sam i pregled kod imunolog i kod homeopate. Ima li neko slicnih iskustava?

era

Broj postova : 2

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: pocetna faza sistemske skleroze bez promena na kozi

Postaj  svjetlana13 on sri 19 lis 2011, 13:26

era je napisao/la:Ja se javljam iz komsiluka, iz Beograda. Imama 36 godina i vec 5 godina imam Raynaud sindrom i pozitivnu ACA, svi drugi nalazi su mi bili ok, ali na zadnjem pregledu mi je kontrolna kapilaroskopija pokazala nespecificne promene, pa me je dr reumatolog uputila na dodatna istrazivanja, svi organi su ok, osim pluca gde je lako snizena transmisija 76% (patoloski je ispod 70%), spirometrija, rg i razmena gasova je ok. Takodje mi je na uz srca otkriveno blago povecanje pritiska u desnoj komori ali u fizioloskim granicama (33, a granica je 35). Na osnovu svega ovoga dr mi je rekla da se sve razvija u pravcu sistemske skleroze bez promene na kozi, ali mi jos nije napisala dijagnozu. Predlozila je citostatike i neke blokatore kalcijuma, ali mi e rekla da jos ne krenem sa terapijom dok se ona jos malo ne raspita. Ja jos uvek nemam nikakvih tegoba. Malo me zbunjuje to sto je sve na granici pa ni tamo ni ovamo, ali me potencijalna dijagnoza bas uplasila. Jedino me tesi to da je valjda sve na vreme otkriveno pa da ima sanse da se bar neko vreme drzi pod kontrolom. Zakazala sam i pregled kod imunolog i kod homeopate. Ima li neko slicnih iskustava?

Pozdrav Era!!Ja imam lokalizovanu sklerodermiju MORPHEA, ali na kozi.Vidim da spominjes pluca, ja sam sad radila ispitivanja, spirometrija je normalna, ali me zabrinjava trasfer faktor koji je na granici normale, kao i snjzenja lakog stepena, pojma nemam sta to znaci.Na kontrole idem na VMA a pijem i Rokaltrol kapsule koje su za kalcijum.

svjetlana13

Broj postova : 41

Korisnički profil http://svjetlana13@ptt.rs

[Vrh] Go down

Postaj  era on sri 19 lis 2011, 14:51

I meni je transfer faktor na granici normale, odnosno 76% i to je bio osnov dr da posumnja na sistemsku sklerozu. Od terapije ne pijem nista jos uvek, jer mi dijagnoza jos nije bas postavljena nego se samo sumnja na... U medjuvremenu sam bila i kod Imunologa koji misli da sve to nije dovoljno za dijagnozu i da bi trebalo sve dalje pratiti. Planiram da uradim kontrolni pregled kod pulmologa pocetkom decembra. Jos uvek ne osecam nikakve simptome. I da, u medjuvremenu sam krenula i sa homeopatijom.
Svjetlana jel ti imas neka antitela pozitivna, kakvi su ti nalazi kapilaroskopije? Posle tog smanjenog transvera obicno se radi i uz srca da se vidi pritisak u komorama. Meni je i pritisak u desnoj komori na donjoj granici 33, a granica je 35. sto je bio jos jedan razlog za sumnju u s. sklerozu

era

Broj postova : 2

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  svjetlana13 on sri 19 lis 2011, 17:22

era je napisao/la:I meni je transfer faktor na granici normale, odnosno 76% i to je bio osnov dr da posumnja na sistemsku sklerozu. Od terapije ne pijem nista jos uvek, jer mi dijagnoza jos nije bas postavljena nego se samo sumnja na... U medjuvremenu sam bila i kod Imunologa koji misli da sve to nije dovoljno za dijagnozu i da bi trebalo sve dalje pratiti. Planiram da uradim kontrolni pregled kod pulmologa pocetkom decembra. Jos uvek ne osecam nikakve simptome. I da, u medjuvremenu sam krenula i sa homeopatijom.
Svjetlana jel ti imas neka antitela pozitivna, kakvi su ti nalazi kapilaroskopije? Posle tog smanjenog transvera obicno se radi i uz srca da se vidi pritisak u komorama. Meni je i pritisak u desnoj komori na donjoj granici 33, a granica je 35. sto je bio jos jedan razlog za sumnju u s. sklerozu

Ja imam ovi dijagnozu od maja prosle godine, a pocelo je u februaru.Tada sam radila sva ispitivanja ANA je negativna, a radila sam i biopsiju koze tako da je potvrdjena lokalizovana sklerodermija.Svakih mjesec dana sam isla na kontrolu, terapija ista.Pisala sam na drugim temama o tome, sada sam ponovo radila te nalaze pluca, srca nisam.Cekam rezultate ANE , bice gotovi za par dana, pa cu zakazati opet pregled.Sad mi nije jasno, jer ti nemas nista vidljivo na kozi??? Meni je to sve na kozi desne noge.A tu kapilaroskopiju , ne znam ni sta je , haha.Malo i da se nasmijemo Smile

svjetlana13

Broj postova : 41

Korisnički profil http://svjetlana13@ptt.rs

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 04:55

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics